Zadzwoń do nas: 515 515 949

Korzyści instalacji fotowoltaicznej w Twojej firmie

Nie jest tajemnicą: energia słoneczna przynosi ogromne korzyści firmom, organizacjom i właścicielom nieruchomości. Firmy z całego kraju i świata wykorzystują wszystko, co mają do zaoferowania panele fotowoltaiczne, ale kiedy przychodzi czas na podjęcie decyzji o przejściu na energię słoneczną, dobrze jest zaplanować korzyści. Dlatego przedstawiamy dziesięć najważniejszych powodów, dla których warto wybrać energię słoneczną, aby pomóc Ci określić, czy rozwiązanie solarne może przynieść korzyści Twojej firmie.

1. ZMNIEJSZONE KOSZTY OPERACYJNE:

Jednym z najbardziej namacalnych i istotnych powodów, dla których warto przejść na energię słoneczną, jest redukcja kosztów energii. Energia elektryczna wytwarzana przez system słoneczny kompensuje zużycie energii elektrycznej, znacznie zmniejszając lub w niektórych przypadkach nawet eliminując rachunki za prąd, dzięki czemu można wydać pieniądze gdzie indziej lub je zaoszczędzić. Aby uzyskać więcej informacji o tym, jak to działa, przeczytaj nasz blog o tym, jak energia słoneczna wpływa na rachunki za prąd.


2. DOBRY ZWROT Z INWESTYCJI:

Kiedy firma rozważa jakąkolwiek dużą inwestycję finansową, ważne jest, aby w szybkim tempie przyniosła ona duży zwrot. Panele słoneczne mają zazwyczaj okres zwrotu od 3 do 6 lat, w zależności od rozmiaru systemu i zastosowanego rozwiązania finansowego. Po tym okresie wszystkie korzyści finansowe i oszczędności przyczyniają się znacząco i bezpośrednio do zwrotu z inwestycji.


3. PRZYWÓDZTWO W ŚRODOWISKU:

Zapotrzebowanie na energię odnawialną jest realne i rośnie na terenie całego kraju. Klienci, najemcy i potencjalni pracownicy w coraz większym stopniu uwzględniają politykę środowiskową właściciela nieruchomości lub firmy oraz zaangażowanie w zrównoważony rozwój przy podejmowaniu decyzji. Przechodząc na energię słoneczną, firmy przyczyniają się do ekspansji i przyjmowania technologii odnawialnych źródeł energii ograniczających emisję dwutlenku węgla, pomagając budować bardziej zrównoważony świat.


4. KORZYŚCI PODATKOWE: 

Aby zwiększyć oszczędności wynikające z obniżonych kosztów energii, rząd zapewniaja korzyści podatkowe, aby zachęcić właścicieli nieruchomości do wdrażania rozwiązań w zakresie energii słonecznej. Właściciel nieruchomości w odpowiedniej sytuacji podatkowej może obniżyć koszty systemu nawet o 50% dzięki uldze podatkowej i przyspieszonej amortyzacji. Firma, która przeszła na energię słoneczną, może zdecydować się na rozłożenie tej korzyści na cały okres eksploatacji systemu lub z mocą wsteczną na poprzednie lata podatkowe.


5. STABILNOŚĆ KOSZTÓW ENERGII: 

Koszty energii elektrycznej wzrosły o ponad 70% w ciągu ostatnich 10 lat i nadal rosną w sposób niestabilny, co utrudnia budżetowanie tej pozycji z roku na rok. Dzięki energii słonecznej możesz dokładnie prognozować koszty zużycia energii przez ponad 25 lat. Przewidywalne stawki zużycia energii oznaczają bardziej przewidywalny budżet.

6. POPRAWA WARTOŚCI NIERUCHOMOŚCI:

Amerykańskie Stowarzyszenie Rzeczoznawców stwierdziło, że budynek z panelem fotowoltaicznym ma wyższą wartość rynkową niż ten sam budynek bez, a także lepsze wartości odsprzedaży dla właścicieli. 


7. ZMNIEJSZONY ŚLAD WĘGLOWY:

Energia słoneczna jest czysta, odnawialna i obfita. W przeciwieństwie do paliw kopalnych energia słoneczna nie generuje szkodliwych emisji węgla i innych gazów cieplarnianych, które przyczyniają się do globalnego ocieplenia. Używając energii słonecznej zamiast energii elektrycznej wytwarzanej z paliw kopalnych, Twoja firma może zmniejszyć swój ślad węglowy i przyczynić się do kultury zrównoważonego rozwoju.


8. OGRANICZONA KONSERWACJA:

Chociaż panel słoneczny wymaga czyszczenia, aby działał z pełną wydajnością, praktycznie nie ma codziennej konserwacji, co czyni go łatwym „najemcą” dla Twojej firmy. Doświadczony programista energii słonecznej może pomóc w utrzymaniu systemu fotowoltaicznego w celu osiągnięcia maksymalnej wydajności.


9. ELASTYCZNE OPCJE FINANSOWANIA:

Istnieje wiele elastycznych opcji finansowania dostępnych dla firm komercyjnych, w tym opcje wymagające niewielkich lub zerowych kosztów początkowych. Niezależnie od dostępnego kapitału lub apetytu podatkowego, nowoczesne rozwiązania finansowe zapewniają korzystne opcje dla przedsiębiorstw i organizacji każdej wielkości. Niezależnie od tego, czy chcesz bezpośrednio posiadać system, wydzierżawić go na 20 lat, czy po prostu kupić moc z macierzy - istnieje rozwiązanie dla praktycznie każdego, kto jest zainteresowany wykorzystaniem energii słonecznej.


10. KOŃCZĄ SIĘ ZACHĘTY:

Zachęty dotyczące energii słonecznej, dzięki którym inwestycja w energię słoneczną jest doskonałą decyzją biznesową wyczerpują się i mogą zniknąć w ciągu zaledwie jednego lub dwóch miesięcy! Jeśli kiedykolwiek myślałeś o przejściu na energię słoneczną, teraz jest czas, aby działać i stać się częścią społeczności solarnej Wspólnoty Narodów.


Doświadczony deweloper może pomóc Ci określić, czy energia słoneczna jest właściwą decyzją dla Twojej nieruchomości.